Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat do Biblioteki Kontynuacja realizacji projektu "Książka na start"

Utworzono dnia 20.01.2020

Uprzejmie informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrzanach od stycznia 2020 roku kontynuuje realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek. Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które zapisze się  do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.  Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym  uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.  Zachęcamy do udziału i zapraszamy do Biblioteki w Dobrzanach  !!!

czytaj dalej na temat: Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat do Biblioteki Kontynuacja realizacji projektu "Książka na start"

MAYDAY - Wyjazd na komedię polską do SCK STARGARD- Liczba miejsc ograniczona

Utworzono dnia 07.01.2020

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DOBRZANACH ORGANIZUJE WYJAZD  DO KINA SCK STARGAR NA KOMEDIĘ POLSKĄ

MAYDAY w dniu 13 STYCZNIA 2020r. (poniedziałek). Wyjazd z przystanku autobusowego o godzinie 17.45

KOSZT WYJAZDU: 24 zł.

W cenę wliczony jest bilet do kina i koszt dojazdu. Zapisy wraz z wpłatą do 10 stycznia 2020 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej – liczba miejsc ograniczona.

ZAPRASZAMY

 

czytaj dalej na temat: MAYDAY - Wyjazd na komedię polską do SCK STARGARD- Liczba miejsc ograniczona

Mikołajki w Filii w Krzemieniu

Utworzono dnia 12.12.2019
W piątek 6 grudnia w bibliotece w Krzemieniu odbyły się zajęcia z najmłodszymi czytelnikami. Dzieci z pomocą rodziców wykonały świąteczne ozdoby. Niespodziewanie bibliotekę odwiedził Święty Mikołaj, który przyniósł dzieciom słodycze. Spotkanie z Mikołajem było...
czytaj dalej na temat: Mikołajki w Filii w Krzemieniu

Spektakl pt. „Grajka Mikołajka” w wykonaniu Teatru „TAK” w Bibliotece.

Utworzono dnia 06.12.2019

5 grudnia br. odbyło spotkanie mikołajkowe spotkanie dla najmłodszych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzanach. Organizatorem wydarzenia mikołajkowego była Gminna Komisja Rozwiązywania Spraw Alkoholowych- realizując zadanie ze środków Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania...

czytaj dalej na temat: Spektakl pt. „Grajka Mikołajka” w wykonaniu Teatru „TAK” w Bibliotece.

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 26

W tym miesiącu: 29

W poprzednim miesiącu: 138

Wszystkich: 5864

Szukam Książki